KONKURS ORTOGRAFICZNY

16 maja uczniowie z klasy 3 naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział
w Ogólnopolskim Dyktandzie Szkolnym przygotowanym przez
Centrum Edukacji Szkolnej.
W konkursie startowało 1496 uczniów klas I-III z całej Polski.
Ośmioro uczestników z klasy 3 podjęło wyzwanie i przez 45 minut rozwiązywało łamigłówki ortograficzne, które składały się 30 niełatwych zadań -10 pytań testowych oraz z dyktanda z lukami.
Nasi uczniowie spisali się na medal,
osiągając wysokie miejsca w pierwszej 30.
Trzy osoby uzyskały tytuł Laureata, zajmując miejsca w pierwszej 10.
Dyplom Laureata powędrował do: Anny Kelner, która zajęła 7 miejsce, Anny Wranik – 9 miejsce oraz do Jakuba Pękosza – 10 miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników,
a zwycięzcom życzymy kolejnych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Szkolny koordynator mgr Barbara Galińska

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/17

W tym roku szkolnym nasi uczniowie reprezentowali szkołę w wielu zawodach sportowych. Były to głównie zespołowe gry sportowe. Możemy się pochwalić wieloma osiągnięciami.

Dwójki siatkarskie
W rozgrywkach brały udział dziewczęta z klasy VI:
Kamila Bednarz, Emilia Klar, Paulina Małczak, Paulina Małczok, Sonia Majchrzak, Amelia Mandera, Julia Potyka, Agnieszka Rzotki.
Dwójka Majchrzak - Mandera zajęły IV miejsce

Finał Miejski w tenisie stołowym
Szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI w składzie:
Paulina Małczak, Paulina Małczok, Agnieszka Rzotki, Adam Niklewicz, Bartosz Sitek oraz Piotr Wołek.
Dziewczęta zajęły II miejsce
Chłopcy zajęli III miejsce

(54kB)             (56kB)

Mini koszykówka dziewcząt
I miejsce w Finale Miejskim. W skład drużyny weszły:
Kamila Bednarz, Emilia Klar, Paulina Małczak, Paulina Małczok, Sonia Majchrzak, Amelia Mandera, Julia Potyka, Agnieszka Rzotki z klasy VI, Matylda Michalewska, Julia Szewczyk z klasy V oraz Magdalena Lasak i Karolina Ławniczak z klasy IV.
II miejsce w 1/4 Finału Wojewódzkiego mini koszykówki.

Mini koszykówka chłopców
Drużyna wystąpiła w składzie:
Łukasz Bromirski, Jakub Dziarmaga, Szymon Kryk, Maksymilian Nowak, Bartosz Sitek, Piotr Wołek z klasy VI, Paweł Jasny, Paweł Kotula, Piotr Martynus i Jakub Żurakowski z klasy V.
Po trudnych meczach nie udało sie nam wejść do finałów.

Mini siatkówka dziewcząt
W skład drużyny weszły:
Kamila Bednarz, Emilia Klar, Paulina Małczak, Paulina Małczok, Sonia Majchrzak, Amelia Mandera, Julia Potyka, Agnieszka Rzotki z klasy VI. Trudne przeciwniczki, trudne mecze i każdy inny. Zabrakło niewiele, żeby awansować do finałów rozgrywek.

Mini piłka nożna chłopców
III miejsce w Finale Miejskim. Graliśmy w składzie: Piotr Wołek, Adam Niklewicz, Szymon Kryk, Samuel Markiewka, Bartosz Sitek, Maksymilian Nowak, Jakub Dziarmaga, Paweł Kotula, Jakub Żurakowski,
Mateusz Kargul.

opiekun mgr Elżbieta Świżewska

Mateusz Jan - uczeń klasy I SP 14 w gronie laureatów Powiatowego Konkursu "Mistrz Rozrywek Umysłowych"

Dnia 6 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się IV Powiatowy Konkurs dla klas I " Mistrz Rozrywek Umysłowych". Uczestnicy Konkursu z 9 szkół powiatu raciborskiego musieli się wykazać wszechstronną wiedzą i umiejętnościami rozwiązywania krzyżówek, rebusów, sudoku, zagadek i wykreślanek, tworzenia nowych wyrazów z liter danego wyrazu, wyszukiwania nowych wyrazów w danym wyrazie, składania puzzli, tworzenia rymów. Wśród 10 zadań konkursowych były też labirynty. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy I Mateusz Jan, zdobywając III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

opiekun mgr Elżbieta Kalus

I MIEJSCE - XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski w SP 15

22 marca w Szkole Podstawowej nr 15 odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem "Piękna nasza Polska cała". Uczennica naszej szkoły, Ania Klima, zajęła I miejsce w kategorii klas II, pokonując tym samym 14 przeciwników. Ania prezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt: "Pomnik Kopernika".
Gratulujemy!

opiekun mgr Joanna Łyko - Dominik

I miejsce- " Mistrz Rozrywek Umysłowych"

9 maja w Szkole Podstawowej nr 18 w Raciborzu odbył się I Powiatowy Konkurs dla klas II " Mistrz rozrywek umysłowych". W konkursie brało udział 9 szkół z powiatu raciborskiego. Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Wypior , która zdobyła I miejsce. Gratulujemy!
Mistrzyni gratulujemy!

opiekun mgr Beata Czogalik

Wyróżnienie w konkursie matematycznym

16 marca 2017r. odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" . W konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 4, 5 i 6, w sumie dziesięcioro dzieci .
Piotr Wołek oraz Michał Wiśniewski zdobyli wyróżnienie.
Gratulujemy!

opiekun mgr Jolanta Starzyńska