Projekty realizowane
w ZSP nr 1

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

W roku szkolnym 2016/17 kolejny raz bierzemy udział w projekcie UNICEF.

Celem projektu pt. WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA jest:
  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Angoli.
W ramach akcji uczniowie będą przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybiorą kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, określą jej kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanych w szkole spotkań. Każdy z zaproszonych gości będzie mógł zaopiekować się wybraną laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli.

Realizacja cz. 1 - zdjęcia

Unicef "Wszystkie kolory świata" - podsumowanie